W jakich obiektach można przeprowadzić dezynfekcję parową?

Dezynfekcja parowa to zabieg, który pozwala skutecznie i szybko usunąć z pomieszczenia nie tylko bakterie i wirusy, ale również inne zanieczyszczenia. Dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w różnych obiektach. Polega na zastosowaniu suchej pary, za pomocą której możliwe jest doprowadzenie przestrzeni do porządku. Czy wiesz, gdzie najczęściej przeprowadza się ten zabieg? W poniższym tekście podpowiadamy, w jakich miejscach cieszy się największym zainteresowaniem.

Wykorzystywanie suchej pary w celu usuwania wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń jest znane już od wielu lat. Ta metoda dezynfekcji wyróżnia się wysoką temperaturą, małą wilgotnością, niskim ciśnieniem i niedużym użyciem środków chemicznych. Służy do pozbycia się brudu, a nawet grzybów, roztoczy i alergenów. Polecana jest w obiektach, gdzie na co dzień przebywają alergicy. Największą zaletę tej metody stanowi bezpieczeństwo. Dezynfekcja parowa nie wpływa w żaden szkodliwy sposób na zdrowie ludzi czy zwierząt, dlatego może być swobodnie wykonywana we wszystkich pomieszczeniach. Stosowanie jej nie powoduje konieczności wyłączania linii produkcyjnych i specjalnego zabezpieczania powierzchni, co stanowi dużą oszczędność pieniędzy i czasu dla firm.

Mieszkania prywatne, zakłady produkcyjne i obiekty użyteczności publicznej

Liczne korzyści związane z dezynfekcją parową powodują, że może być ona wykonywana zarówno w mieszkaniach, domach prywatnych, zakładach produkcyjnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Najczęściej decydują się na nią jednak właściciele budynków, w których na co dzień przebywa dużo osób. W takich miejscach nieuniknione jest rozprzestrzenianie się wirusów, bakterii i różnych zanieczyszczeń. Warto zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających we wspólnych przestrzeniach i wykonać odpowiednią dezynfekcję.

Przede wszystkim ta metoda jest chętnie wykorzystywana w szpitalach oraz innych obiektach medycznych. Stosuje się ją również w klinikach weterynaryjnych, ponieważ te miejsca też wymagają dużej sterylności. Oprócz tego czyszczenie suchą parą może się odbywać w zakładach produkcyjnych oraz biurach. Dezynfekcja parowa w żaden sposób nie podrażnia skóry i nie powoduje uczuleń, więc stosuje się ją również w obiektach gastronomicznych i hotelach. Jej dużą zaletą jest też to, że nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Nie prowadzi bowiem do emitowania ścieków wodnych czy chemicznych.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta