Blog

sprzątanie wspólnot mieszkaniowych

Dlaczego sprzątanie wspólnot mieszkaniowych warto zlecić agencji?

Każdy z nas lubi, gdy przestrzeń wokół jest uporządkowana i zadbana. Niestety utrzymanie wysokich standardów czystości wymaga dużego nakładu czasu, środków i sił. O ile w domach jednorodzinnych takie zadanie jest możliwe do wykonania, to w przypadku wspólnot mieszkaniowych, potrzeba czegoś więcej. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zlecanie sprzątania osiedli specjalnym firmom sprzątającym, które zajmują się tym w profesjonalny sposób. Dlaczego metoda ta jest tak praktyczna? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

ekipa sprzątająca

5 cech dobrej ekipy sprzątającej

Jeśli rozważasz zatrudnienie ekipy porządkowej, zapewne chcesz szybko pozbyć się brudu i bałaganu, oszczędzając przy tym własny czas i siły. Wybór odpowiedniej firmy nie jest jednak łatwy. Na rynku działa wiele podmiotów świadczących usługi sprzątające, a ich oferty są do siebie łudząco podobne. W jaki sposób zatem znaleźć dobrą ekipę do sprzątania? Szukaj ekipy sprawdzonej już przez kogoś z Twoich znajomych, albo takiej, która jest w stanie udokumentować posiadanie poniższych cech.

sprzątanie biura

Dlaczego wakacje to najlepszy okres na profesjonalne sprzątanie biur?

Czysta, uporządkowana przestrzeń biurowa wpływa nie tylko na wizerunek firmy, lecz także na produktywność i samopoczucie pracowników. Dlatego sprzątanie biura warto wpisać w codzienną rutynę. Kilka razy do roku jednak każdy lokal biurowy wymaga generalnego sprzątania, które obejmuje nie tylko wycieranie biurek i szafek, lecz również mycie okien, czyszczenie wykładzin i inne zabiegi, przywracające przestrzeni biurowej czystość, ład i świeżość. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić generalne biurowe porządki w okresie wakacyjnym.

sprzątanie w szpitalu

Jakie środki czystości sprawdzają się przy sprzątaniu szpitali?

W każdej jednostce szpitalnej obowiązują określone wytyczne odnośnie do dezynfekcji i sprzątania pomieszczeń. Część z nich warunkują przepisy BHP, inne zostały wprowadzone z uwzględnieniem specyfiki danej placówki. W żadnym szpitalu nie można jednak korzystać ze zwykłych, drogeryjnych środków czystości. Preparaty wykorzystywane do higieny powierzchni w budynkach szpitalnych powinny posiadać odpowiednie atesty i wykazywać właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. W placówkach zdrowotnych bowiem nadrzędną rolą sprzątania jest zapobieganie transmisji zakażeń.