Blog

sprzątaczka

Zewnętrzny serwis sprzątający czy zatrudnienie sprzątaczki? Porównanie rozwiązań

Chcesz zlecić komuś sprzątanie swojego mieszkania, biura lub innego obiektu? Zastanawiasz się, co będzie lepszą opcją: zatrudnienie sprzątaczki czy skorzystanie z oferty zewnętrznego serwisu sprzątającego? W poniższym tekście podpowiadamy, z czego lepiej skorzystać. Przed wyborem zastanów się jednak nad własnymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Najważniejsze, abyś był zadowolony.

sprzątanie

Co obejmuje kompleksowe sprzątanie mieszkań?

Nie każdy ma czas, by dokładnie i regularnie sprzątać we własnym mieszkaniu. Przy wielu obowiązkach i codziennej pracy utrzymanie porządku może okazać się trudne. Dlatego czasem warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji sprzątającej. Oferujemy kompleksowe sprzątanie mieszkań, a zakres tej usługi ustalamy indywidualnie z klientem. Jeśli chcesz wiedzieć, co możemy w jej ramach wykonać, przeczytaj poniższy tekst.

koszenie trawy

Kiedy warto skorzystać z usługi pielęgnacji zieleni?

Kawałek zieleni wokół biura to dodatek wpływający na atrakcyjność danej firmy. Nie tylko powoduje, że budynek ładniej się prezentuje, ale także stanowi świetne miejsce do odpoczynku i wypicia kawy podczas przerwy w pracy. Konieczne jest jednak regularne i dokładne dbanie o taką przestrzeń, na co nie każdy właściciel ma czas i odpowiednią wiedzę. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy sprzątającej.

mycie grobu

Kto najczęściej korzysta z usługi opieki nad grobem?

Choć niektórym nadal może wydawać się to dziwne, coraz więcej ludzi korzysta z usługi opieki nad grobem. Jest to wygodna opcja przede wszystkim dla osób zapracowanych, schorowanych i starszych. Dzięki temu nie musisz się martwić stanem grobu i możesz mieć pewność, że będzie on odpowiednio zadbany, nawet jeśli nie zajmujesz się nim samodzielnie. Poniżej  podpowiadamy, dla kogo ta usługa jest korzystna i kiedy warto z niej skorzystać.

dezynfekcja parowa

W jakich obiektach można przeprowadzić dezynfekcję parową?

Dezynfekcja parowa to zabieg, który pozwala skutecznie i szybko usunąć z pomieszczenia nie tylko bakterie i wirusy, ale również inne zanieczyszczenia. Dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w różnych obiektach. Polega na zastosowaniu suchej pary, za pomocą której możliwe jest doprowadzenie przestrzeni do porządku. Czy wiesz, gdzie najczęściej przeprowadza się ten zabieg? W poniższym tekście podpowiadamy, w jakich miejscach cieszy się największym zainteresowaniem.

ozon

Kiedy warto wykonać ozonowanie zakładu produkcyjnego?

Ozonowanie można wykonywać w różnych obiektach, niekiedy ma ono miejsce w prywatnych mieszkaniach i domach, jednak najczęściej przeprowadzane jest w zakładach produkcyjnych. Umożliwia pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów oraz oczyszczenie powietrza z bakterii, wirusów oraz grzybów. W poniższym tekście podpowiadamy, kiedy warto wykonać ozonowanie zakładu produkcyjnego i ile trwa taki proces.

sprzątanie wspólnot mieszkaniowych

Dlaczego sprzątanie wspólnot mieszkaniowych warto zlecić agencji?

Każdy z nas lubi, gdy przestrzeń wokół jest uporządkowana i zadbana. Niestety utrzymanie wysokich standardów czystości wymaga dużego nakładu czasu, środków i sił. O ile w domach jednorodzinnych takie zadanie jest możliwe do wykonania, to w przypadku wspólnot mieszkaniowych, potrzeba czegoś więcej. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zlecanie sprzątania osiedli specjalnym firmom sprzątającym, które zajmują się tym w profesjonalny sposób. Dlaczego metoda ta jest tak praktyczna? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

ekipa sprzątająca

5 cech dobrej ekipy sprzątającej

Jeśli rozważasz zatrudnienie ekipy porządkowej, zapewne chcesz szybko pozbyć się brudu i bałaganu, oszczędzając przy tym własny czas i siły. Wybór odpowiedniej firmy nie jest jednak łatwy. Na rynku działa wiele podmiotów świadczących usługi sprzątające, a ich oferty są do siebie łudząco podobne. W jaki sposób zatem znaleźć dobrą ekipę do sprzątania? Szukaj ekipy sprawdzonej już przez kogoś z Twoich znajomych, albo takiej, która jest w stanie udokumentować posiadanie poniższych cech.

sprzątanie biura

Dlaczego wakacje to najlepszy okres na profesjonalne sprzątanie biur?

Czysta, uporządkowana przestrzeń biurowa wpływa nie tylko na wizerunek firmy, lecz także na produktywność i samopoczucie pracowników. Dlatego sprzątanie biura warto wpisać w codzienną rutynę. Kilka razy do roku jednak każdy lokal biurowy wymaga generalnego sprzątania, które obejmuje nie tylko wycieranie biurek i szafek, lecz również mycie okien, czyszczenie wykładzin i inne zabiegi, przywracające przestrzeni biurowej czystość, ład i świeżość. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić generalne biurowe porządki w okresie wakacyjnym.

sprzątanie w szpitalu

Jakie środki czystości sprawdzają się przy sprzątaniu szpitali?

W każdej jednostce szpitalnej obowiązują określone wytyczne odnośnie do dezynfekcji i sprzątania pomieszczeń. Część z nich warunkują przepisy BHP, inne zostały wprowadzone z uwzględnieniem specyfiki danej placówki. W żadnym szpitalu nie można jednak korzystać ze zwykłych, drogeryjnych środków czystości. Preparaty wykorzystywane do higieny powierzchni w budynkach szpitalnych powinny posiadać odpowiednie atesty i wykazywać właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. W placówkach zdrowotnych bowiem nadrzędną rolą sprzątania jest zapobieganie transmisji zakażeń.