Kiedy warto wykonać ozonowanie zakładu produkcyjnego?

Ozonowanie można wykonywać w różnych obiektach, niekiedy ma ono miejsce w prywatnych mieszkaniach i domach, jednak najczęściej przeprowadzane jest w zakładach produkcyjnych. Umożliwia pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów oraz oczyszczenie powietrza z bakterii, wirusów oraz grzybów. W poniższym tekście podpowiadamy, kiedy warto wykonać ozonowanie zakładu produkcyjnego i ile trwa taki proces.

Liczne zalety ozonowania sprawiają, że jest ono chętnie stosowane w różnych obiektach. Możliwe jest jego przeprowadzenie także w samochodach i innych pojazdach. Powodem, dla którego stosuje się tę metodę oczyszczania powietrza, są najczęściej różne bakterie, wirusy i grzyby znajdujące się w pomieszczeniu. Ponadto ozonowanie przyczynia się do zlikwidowania alergenów wziewnych i kontaktowych, a także rozbija wszelkie cząstki zapachowe, dzięki czemu możliwe jest pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. W przeciwieństwie do wielu odświeżaczy powietrza, ozonowanie nie maskuje brzydkich zapachów, tylko skutecznie je niweluje.

Powody wykonywania ozonowania zakładów produkcyjnych

Głównym powodem wykonywania ozonowania zakładów produkcyjnych są obecne tam wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia. Aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu, warto zadbać o skuteczne oczyszczenie powietrza. Te obiekty są szczególnie narażone na chorobotwórcze czynniki, ponieważ każdego dnia przebywa w nich dużo osób. Ozonowanie pomieszczeń pozwala zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Ponadto umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, co również jest istotne w zakładach produkcyjnych. Często bowiem pojawia się tam drażniąca woń. Aby ją skutecznie i szybko usunąć, warto przeprowadzić ozonowanie.

Cały proces oczyszczania powietrza trwa kilka godzin. Ten czas jest jednak uzależniony od pewnych czynników. Przede wszystkim wpływ na niego ma wydajność stosowanego urządzenia, a także wielkość pomieszczeń, które mają zostać poddane ozonowaniu. Bardzo ważne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu, aby ozon mógł dotrzeć do wszystkich zakamarków. Po skończeniu pracy należy dokładnie przewietrzyć ozonowany obiekt. Warto poświęcić na to przynajmniej pół godziny, aby mieć pewność, że jest bezpiecznie.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta