Kto najczęściej korzysta z usługi opieki nad grobem?

Choć niektórym nadal może wydawać się to dziwne, coraz więcej ludzi korzysta z usługi opieki nad grobem. Jest to wygodna opcja przede wszystkim dla osób zapracowanych, schorowanych i starszych. Dzięki temu nie musisz się martwić stanem grobu i możesz mieć pewność, że będzie on odpowiednio zadbany, nawet jeśli nie zajmujesz się nim samodzielnie. Poniżej  podpowiadamy, dla kogo ta usługa jest korzystna i kiedy warto z niej skorzystać.

Opieka nad grobami może obejmować różne usługi, nie tylko zakup i postawienie zniczy czy kwiatów, ale również wiele innych czynności. Najczęściej decydują się na nią osoby, które nie mogą samodzielnie zająć się grobami swoich bliskich. Zazwyczaj są to osoby starsze lub schorowane. Do grona klientów należą również w dużej mierze ludzie, którzy mieszkają daleko od cmentarza i nie mają możliwości regularnie dbać o groby. Niektórzy są bowiem na co dzień oddaleni nawet o kilkaset kilometrów od miejsca, gdzie spoczywają ich bliscy. Dla takich osób idealna okazuje się usługa oferowana przez coraz więcej firm. Oczywiście jest ona płatna, ale zakres usług możesz dobrać indywidualnie do własnych potrzeb. Dzięki temu prawdopodobnie okaże się to korzystniejsze niż systematyczne odwiedzanie cmentarza, który znajduje się daleko od miejsca zamieszkania.

Jakie usługi obejmuje opieka nad grobem?

Decydując się na skorzystanie z oferty firm zajmujących się opieką nad grobem, możesz zdecydować, czy ma to być pomoc jednorazowa, czy cykliczna. Regularne sprzątanie grobów stanowi odpowiednią propozycję dla osób, które mieszkają daleko i nie mogą systematycznie przyjeżdżać na cmentarz, by zapalać znicze i wymieniać kwiaty, ale chcą zadbać o grób bliskich zmarłych. Natomiast usługa jednorazowa doskonale sprawdza się np. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Jeśli nie masz czasu, by samodzielnie posprzątać grób lub akurat się rozchorowałeś, możesz skorzystać z oferty firmy zajmującej się tymi czynnościami.

Podstawowa usługa opieki nad grobem najczęściej obejmuje sprzątanie płyty nagrobnej i terenu wokół niej, mycie pomnika, a także usuwanie starych kwiatów i zniczy oraz zapalanie nowych. Natomiast usługa rozszerzona często zawiera dodatkowo pastowanie i polerowanie nagrobka. Warto skorzystać z niej przede wszystkim przed Uroczystością Wszystkich Świętych lub Bożym Narodzeniem. Zimą firmy oferujące opiekę nad grobem zapewniają również jego odśnieżanie, natomiast jesienią usuwanie opadłych na pomnik liści.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta