Dezynfekcja parowa – usługi dla klientów z Warszawy

Oferta dla Inwestorów i Developerów

 

Dezynfekcja parowa w Warszawie to usługa, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Najczęściej jednak na tę opcję decydują się przedsiębiorcy potrzebujący dokładnego wyczyszczenia różnych obiektów. To technologia znana już od wielu lat, ale cały czas rośnie jej popularność. Klienci doceniają dezynfekcję parową ze względu na skuteczne usuwanie różnych zanieczyszczeń. Charakteryzuje się ona wysoką temperaturą, małą wilgotnością, niskim ciśnieniem oraz niewielkim użyciem środków chemicznych. Dzięki temu możliwe jest szybkie i dokładne usunięcie brudu, a nawet wirusów czy bakterii. Sucha para radzi sobie także z likwidowaniem grzybów, drożdży, roztoczy oraz alergenów. Oferowana przez nas technologia dezynfekcji parowej obejmuje bezpłatne badanie przed i po wykonaniu usługi.

Kiedy warto zastosować dezynfekcję parową?

Dezynfekcja parowa to sposób na pozbycie się bakterii i wirusów. Już temperatura 90 stopni Celsjusza pozwala skutecznie zabić wspomniane mikroorganizmy, ograniczając ich namnażanie. Taka usługa cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej, w których każdego dnia przebywa wiele osób. Dezynfekcję parową wykonuje się m.in. w:

  • biurach,
  • sklepach,
  • salonach masażu,
  • środkach komunikacji miejskiej,
  • lokalach usługowych,
  • centrach handlowych,
  • hotelach.

Dezynfekcja parowa sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy na danej powierzchni nie jest możliwe zastosowanie środków chemicznych. Spisuje się świetnie np. w przypadku mebli tapicerowanych, pojawiających się w wielu poczekalniach, hotelach czy biurach. Dezynfekcja parowa nie jest szkodliwa dla elementów wyposażenia pomieszczenia i korzystających z niego ludzi. W ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, ponieważ pozwala skutecznie pozbyć się wirusów, w tym także koronawirusa.

Wykonujemy dezynfekcję parową przede wszystkim na zlecenie przedsiębiorców. Często współpracujemy również ze wspólnotami mieszkaniowymi czy nawet urzędami, które chcą zadbać o odpowiednią higienę w przestrzeniach publicznych.

Zalety dezynfekcji parowej

Dezynfekcja parowa ma liczne zalety. Przede wszystkim możliwe jest jej wykonywanie bez konieczności wyłączania linii produkcyjnych oraz zabezpieczania powierzchni. Dzięki temu podczas czyszczenia obiektu nie trzeba przerywać pracy, co jest zawsze bardzo ważne dla zamawiającego. Wiąże się to bowiem z oszczędnością czasu oraz nakładu finansowego. Metoda nie jest tak droga, jak mogłoby się wydawać, a za to bardzo skuteczna i bezpieczna. Dezynfekcja parowa umożliwia dokładne odtłuszczanie, a także wyjałowienie powierzchni bez obawy o zniszczenia czy zdrowie. Tę metodę bardzo często stosujemy podczas sprzątania szpitali czy innych obiektów. Warto wspomnieć również o tym, że technologia parowa to jedyny sposób na bezściekowe mycie mobilne bądź stacjonarne. Podczas wykonywania usługi nie dochodzi do emitowania ścieków wodnych oraz chemicznych, co ma duży wpływ na środowisko. Dużą zaletę dezynfekcji parowej stanowi również to, że nie powoduje ona żadnych uczuleń czy podrażnień skóry.

Dezynfekcja parowa jest bezpieczna dla środowiska i osób przebywających w pomieszczeniu. Nie wymaga stosowania środków chemicznych, które zwykle są dość drogie. Metodę tę można wykorzystać zarówno w zamkniętych przestrzeniach, jak i na świeżym powietrzu. W ten sposób czyści się m.in. przedmioty, które każdego dnia są dotykane przez setki osób. To paczkomaty, biletomaty czy nawet przyciski w sygnalizacji świetlnej. Dezynfekcja parowa jest jednym z bezpieczniejszych rozwiązań, jakie można zastosować w przypadku obiektów znajdujących się na dworze.

Na czym polega dezynfekcja parowa?

Większość mikroorganizmów ginie już w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Urządzenia wykorzystywane do dezynfekcji parowej mogą rozgrzewać wodę do prawie 180 stopni Celsjusza. Tak gorąca para wodna nie tylko usuwa mikroorganizmy, lecz także emulguje tłuszcz i rozprasza brud. Dezynfekcja parowa może więc pomóc poradzić sobie również z widocznymi zabrudzeniami.

Do dezynfekcji wykorzystuje się tzw. suchą parę wodną, w której składzie znajduje się tylko kilka procent wody. Dzięki temu jest to rozwiązanie ekologiczne. Mała wilgotność pozwala na łatwe sprzątanie tkanin, bez ich moczenia. Dezynfekcję stosuje się także w przypadku tapicerek samochodowych. Technologia ta umożliwia pozbycie się zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów, bez konieczności używania środków chemicznych, które bywają szkodliwe dla ludzi i zwierząt.

Dezynfekcję parową stosuje się nie tylko w obiektach użyteczności publicznej. Początkowo metoda ta była wykorzystywana do sprzątania obiektów przemysłowych. Pozwala bowiem na skuteczne usuwanie tłustych osadów bez konieczności stosowania środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla konstrukcji maszyn. Oferujemy nasze usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, wspólnot mieszkaniowych, władz terytorialnych i innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w budynkach i na terenie otwartym.

Zapraszamy do kontaktu. Ustalimy zakres prac i harmonogram ich realizacji.

Napisz do nas

Nasz konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania. Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz poprawnie swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe. Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *.


captcha

Perfect Ann - sprzątanie biur


Perfect Ann - sprzątanie mieszkań


Perfect Ann - pranie dywanów

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta