O czym należy pamiętać podczas prania wykładzin?

Wykładzina to element, który wpływa na przytulny charakter domu lub mieszkania. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się na jej zakup i umieszczenie m.in. w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Często można ją znaleźć również w gabinetach i biurach. Bardzo ładnie się prezentuje, pod warunkiem, że jest odpowiednio pielęgnowana. Przede wszystkim należy pamiętać o jej regularnym praniu. Czy wiesz, jak to robić, by nie uszkodzić wykładziny?

Brudne elementy znajdujące się w domu czy biurze nie prezentują się dobrze. Poza tym stanowią miejsce zbierania się bakterii i zarazków. Dlatego tak ważne jest zapobieganie powstawania brudu. Niestety na wykładziny niekiedy jest on nieunikniony. Ma ona bowiem styczność z butami i tym samym różnymi zanieczyszczeniami przenoszonymi z zewnątrz do środka. Bardzo ważne jest więc regularne czyszczenie wykładzin znajdujących się w domu, mieszkaniu czy biurze.

Najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Firma zajmująca się sprzątaniem z pewnością ma odpowiednie środki i sprzęty, za pomocą których może szybko i skutecznie wyczyścić każdy rodzaj wykładziny. Zrobi to nie tylko w krótkim czasie, ale także bezpiecznie. Podczas samodzielnego czyszczenia wykładziny, należy się upewnić, z jakiego materiału jest wykonana. Nie każdy preparat nadaje się bowiem do wszystkich produktów. Pracownicy firmy sprzątającej mają wiedzę i doświadczenie w czyszczeniu takich elementów, więc jeśli zależy Ci na skutecznie upranej i niezniszczonej wykładzinie, skorzystaj z takiej oferty.

Jak samodzielnie uprać wykładzinę?

Możliwe jest również samodzielne podjęcie się prania wykładziny, jednak należy podejść do tego zadania bardzo ostrożnie. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w tym zakresie, spróbuj wyczyścić ją na sucho. Jest to jak najbardziej możliwe i skuteczne. Potrzebny Ci jednak będzie odpowiedni odkurzacz, za pomocą którego pozbędziesz się z materiału wszystkich zanieczyszczeń. Na początku nałóż odpowiedni preparat na wykładzinę, a po upływie ok. pół godziny zdejmij go za pomocą odkurzacza. Jednym z domowych sposobów na wyczyszczenie wykładziny jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy rozsypać ją po powierzchni i zostawić na kilka godzin, a następnie odkurzyć.

Jeżeli ta metoda nie wydaje Ci się odpowiednia, możesz spróbować prania wykładziny na mokro. Najlepiej jednak wypożyczyć w tym celu wysokiej jakości sprzęt, za pomocą którego skutecznie pozbędziesz się brudu z powierzchni. Bardzo ważne okazuje się też dobranie właściwego środka myjącego. Zastanów się jednak, czy jest to opłacalny sposób. Musisz nie tylko wyposażyć się w dobry sprzęt, ale także poświęcić swój czas. Często zdecydowanie lepszym pomysłem jest nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą. Specjaliści z pewnością poradzą sobie z tym zadaniem szybciej i prawdopodobnie lepiej.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta