Na czym polega opieka nad grobami?

Cmentarz to bardzo ważne miejsce dla wielu osób. Niektórzy mogą myśleć, że jego odwiedzanie nie ma żadnego znaczenia, ale dla większości jest to przestrzeń do zadumy. Odwiedzanie grobów bliskich zmarłych umożliwia pielęgnowanie pamięci o nich. Nie każdy jednak może regularnie jeździć na cmentarz. Jeśli zależy Ci na pielęgnacji pomnika, ale nie masz możliwości robić tego systematycznie, skorzystaj z usługi opieki nad grobami. Podpowiadamy, na czym polega.

Nasza firma zajmuje się nie tylko sprzątaniem domów, mieszkań i innych budynków, ale również przestrzeni zewnętrznych. Zapewniamy m.in. opiekę nad grobami, co oznacza, że na zlecenie klienta możemy dbać o miejsce spoczynku jego bliskich zmarłych. Szczegóły są ustalane indywidualnie. Nigdy nie narzucamy naszego zdania, tylko spełniamy prośby i sugestie klientów. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ta usługa dla wielu osób. Dlatego realizujemy ją z należytym szacunkiem. Podczas pracy kierujemy się również precyzją i starannością.

Co wchodzi w zakres opieki nad grobami?

Podstawowa usługa opieki nad grobami polega na posprzątaniu i wyczyszczeniu pomnika. Usuwamy wszystkie zanieczyszczenia z jego powierzchni. Najczęściej są to stare znicze i uschnięte kwiaty, ale niekiedy również pozbywamy się opadłych na grób liści czy śniegu. Dokładnie myjemy płytę pomnika, używając odpowiednich środków, w związku z czym możesz mieć pewność, że jej nie uszkodzimy. Podejmujemy się także sprzątania otoczenia miejsca spoczynku. Oferujemy zamiatanie liście, podlewanie rośliny rosnących wokół grobu czy wyczyszczenie ławeczki, stojącej w pobliżu. Po posprzątaniu grobu możemy na nim postawić świeże lub sztuczne kwiaty, zgodnie z życzeniem klienta. Poza tym zajmujemy się stawianiem i zapalaniem zniczy. Zapewniamy również pastowanie i polerowanie nagrobków. Na taką usługę warto się zdecydować przede wszystkim przed świętami.

Z opieki nad grobami najczęściej korzystają osoby starsze, które ze względu na wiek nie mogą samodzielnie odwiedzać cmentarza. Ta usługa to dobra propozycja również dla chorych. Wykonane na pomniku prace możemy udokumentować i wysłać do klienta zdjęcie pomnika za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej. Dzięki temu od razu zobaczysz efekt. Na usługę opieki nad grobami możesz się zdecydować jednorazowo lub rozpocząć z nami współpracę regularną. Wszystkie szczegóły zależą od Ciebie. My z naszej strony zapewniamy pełen profesjonalizm i wysokiej jakości podejście do wyznaczonych zadań.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta