Jakie korzyści ma całoroczna opieka nad grobami?

Codzienne obowiązki często stanowią przeszkodę, by regularnie dbać o miejsca spoczynku bliskich osób. Niekiedy nie można się wybrać na cmentarz również z innych powodów. W takiej sytuacji nie musisz się martwić stanem pomnika, ponieważ dbanie o niego możesz zlecić odpowiedniej firmie. Usługi związane z pielęgnacją miejsca spoczynku są bardzo różne. Na pewno znajdziesz wśród nich opcję idealną dla swoich potrzeb. Sprawdź związane z tym korzyści.

Istnieje wiele powodów, przez które częste wizyty na cmentarzu nie są możliwe. Najczęściej jest to spowodowane pracą oraz innymi obowiązkami, zwłaszcza jeśli mieszkasz daleko. Odległość również może być dużą przeszkodą w odwiedzaniu grobów bliskich osób. Na częstotliwość takich wizyt niekiedy ma wpływ także stan zdrowia. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by regularnie dbać o czystość pomnika, rozpocznij współpracę z firmą, która świadczy takie usługi. Nie jest bowiem istotne to, w jaki sposób zadbasz o stan grobu. Najważniejsze są intencje.

Dokładne sprzątanie grobów

Całoroczna opieka nad grobami polega m.in. na ich dokładnym sprzątaniu. Ta czynność jest wykonywana regularnie, dzięki czemu nie musisz się obawiać o stan pomnika przez cały rok. Dla wielu osób najważniejsze okazuje się jego wyczyszczenie przed ważnymi świętami i uroczystościami, ale nie tylko. Najlepiej, aby ciągłe wyglądał na zadbany. Dlatego warto skorzystać z całorocznej opieki nad grobami. Firma specjalizująca się w takiej usłudze zapewnia mycie pomnika. W ten sposób usunięte zostają kurz, błoto czy liście. Poza tym wyrzucane są stare znicze oraz uschnięte kwiaty.

Usługa niekiedy obejmuje również zamiatanie oraz grabienie terenu znajdującego się wokół grobu. Poza tym możesz zlecić takiej firmie czyszczenie cmentarnej ławeczki. Z usługi jak najbardziej warto skorzystać nie tylko przed 1 listopada czy Bożym Narodzeniem. Całoroczna opieka nad grobami okazuje się znacznie korzystniejsza, ponieważ zyskujesz pewność, że pomniki są cały czas w idealnym stanie.

Inne usługi związane z całoroczną opieką nad grobami

Decydując się na usługę polegającą na całorocznej opiece nad grobami, możesz liczyć nie tylko na regularne sprzątanie pomników. Pracownicy firmy zrobią wszystko, o co ich poprosisz. Oczywiście każda usługa wiąże się z dodatkową zapłatą, ale dzięki temu zaoszczędzasz czas związany z samodzielnym odwiedzeniem cmentarza. Oferta firmy świadczącej takie usługi często zawiera opcję zakupu oraz zapalenia na grobie zniczy. Ponadto możliwe jest zlecenie umieszczenia na nim wieńców czy kwiatów w doniczkach, a następnie dbanie o nie. Ciekawą propozycję stanowi również udokumentowanie pracy przez firmę zewnętrzną. Po wykonaniu usługi możesz liczyć na zdjęcie pomnika wysłane e-mailem lub pocztą polską.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta