Jaka pora dnia jest najlepsza na sprzątanie bloków i klatek schodowych?

Regularne sprzątanie bloków i klatek schodowych jest niezwykle ważne. Pozwala to utrzymać porządek w danym obiekcie. Dzięki temu mieszkańcy lepiej się czują. Świetnym pomysłem okazuje się nawiązanie współpracy z firmą specjalizującą się w sprzątaniu różnych budynków. Doświadczeni pracownicy dokładnie i sprawnie wyczyszczą wszystkie powierzchnie. Czy wiesz, kiedy sprzątać bloki i klatki schodowe? Sprawdź najlepszą porę dnia.

Osoby zarządzające blokami często decydują się na powierzenie ich sprzątania specjalizującym się w tym firmom. Jest to bardzo dobry pomysł, który pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Profesjonaliści mają bowiem doświadczenie w tym zakresie, w związku z czym wszystkie działania wykonują sprawnie. Poza tym warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie takiej współpracy. Do sprzątania bloków i klatek schodowych konieczne jest stosowanie wysokiej jakości preparatów. Niekiedy zarząd administracyjny ma je w swoim wyposażeniu. Takie produkty są drogie, dlatego, zamiast kupować je na własną rękę, lepiej zatrudnić ekipę do sprzątania, która ma je w swoim wyposażeniu.

Dopasowanie odpowiednich preparatów i urządzeń do sprzątania ma duże znaczenie dla zachowania dobrego stanu powierzchni czy mebli. Wykorzystywanie niewłaściwych środków może uszkodzić czyszczone rzeczy.

Kiedy najlepiej sprzątać bloki i klatki schodowe?

Nawiązując współpracę z firmą sprzątającą, można ustalić dogodny termin wykonywania powierzonych obowiązków. Możliwe jest jednorazowe skorzystanie z pomocy pracowników, ale w przypadku sprzątania bloków i klatek schodowych, warto zdecydować się na regularne świadczenie usługi. Dobrym pomysłem jest umówienie się z firmą sprzątającą na godziny południowe. Zwróć uwagę, aby w tym czasie w budynku przebywało jak najmniej osób. Ich obecność może utrudniać prace firmy sprzątającej. Oczywiście niemożliwe jest całkowite zablokowanie ruchu w bloku czy na klatce schodowej, ale można spróbować wybrać czas, kiedy jest on ograniczony.

Unikaj godzin bardzo rannych, kiedy najwięcej osób opuszcza budynek w celu udania się do pracy, szkoły czy na spacer z psem. Nie umawiaj się z firmą sprzątającą również na godziny popołudniowe, ponieważ wtedy mieszkańcy bloku wracają do swoich mieszkań. Od tego czasu aż do wieczora ruch w bloku zazwyczaj jest spory. Najlepsze okazują się więc godziny południowe, kiedy większość osób jest w pracy, szkole lub wykonuje inne obowiązki. Możesz umówić się z ekipą między godziną 10 a 12. Jest to czas, kiedy w bloku najprawdopodobniej będzie mało mieszkańców. Oczywiście mowa o dniach od poniedziałku do piątku. Inaczej sprawa wygląda w weekendy, kiedy dużo osób ma wolne. Warto więc wykonywać wszystkie prace porządkowe w środku tygodnia, gdy w bloku panuje największy spokój.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta