Kiedy warto skorzystać z usługi pielęgnacji zieleni?

Kawałek zieleni wokół biura to dodatek wpływający na atrakcyjność danej firmy. Nie tylko powoduje, że budynek ładniej się prezentuje, ale także stanowi świetne miejsce do odpoczynku i wypicia kawy podczas przerwy w pracy. Konieczne jest jednak regularne i dokładne dbanie o taką przestrzeń, na co nie każdy właściciel ma czas i odpowiednią wiedzę. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy sprzątającej.

Zielone tereny wokół firm czy instytucji można znaleźć nie tylko na wsi, ale również w mieście. Niektórzy specjalnie poszukują takiej lokalizacji, która umożliwia prowadzenie działalności w otoczeniu przyrody. Nie musi być to duża przestrzeń, ponieważ nawet mały kawałek ogródka zapewnia spokój i możliwość przyjemnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Posiadając jednak takie miejsce, należy o nie odpowiednio zadbać. W tym celu warto skorzystać z usługi pielęgnacji zieleni, zwłaszcza jeśli właściciel lub pracownicy firmy nie mają na to czasu. Trzeba wziąć pod uwagę również to, że nie każdy wie, jak właściwie zająć się ogródkiem. Dlatego dobrym pomysłem okazuje się powierzenie tej czynności profesjonalistom.

Jak znaleźć dobrą firmę zajmującą się pielęgnacją zieleni?

Aby efekty były widoczne, należy znaleźć dobrą firmę, która skutecznie zadba o porządek w ogródku. Niezależnie od lokalizacji czy wymiarów terenów zielonych, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie odpowiedniego usługodawcy. Przede wszystkim zapoznaj się z zakresem usług oferowanych przez daną firmę i sprawdź, czy spełniają one Twoje potrzeby. Zieleń znajdująca się wokół biura najczęściej wymaga strzyżenia trawników i usuwania chwastów oraz przekwitłych roślin. Niekiedy konieczne okazuje się przycinanie żywopłotu i kwitnących krzewów. Firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni mogą oferować również grabienie liści czy zabezpieczanie roślin przed szkodnikami. Podczas wyboru odpowiedniego usługodawcy kieruj się więc głównie własnymi potrzebami.

Oprócz tego sprawdź, jakie doświadczenie i referencje ma dana firma. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu rozeznasz się, czy usługodawca spełnia oczekiwania swoich klientów. Nie bez znaczenia jest również elastyczność, zwłaszcza jeśli zależy Ci na niestandardowych godzinach pracy. Ustal to z wybraną firmą przed podpisaniem umowy. Zapytaj również o wyposażenie, czyli sprzęt, a także stosowane przez nich środki.

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta