Dlaczego wakacje to najlepszy okres na profesjonalne sprzątanie biur?

Czysta, uporządkowana przestrzeń biurowa wpływa nie tylko na wizerunek firmy, lecz także na produktywność i samopoczucie pracowników. Dlatego sprzątanie biura warto wpisać w codzienną rutynę. Kilka razy do roku jednak każdy lokal biurowy wymaga generalnego sprzątania, które obejmuje nie tylko wycieranie biurek i szafek, lecz również mycie okien, czyszczenie wykładzin i inne zabiegi, przywracające przestrzeni biurowej czystość, ład i świeżość. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić generalne biurowe porządki w okresie wakacyjnym.

Dlaczego opłaca się zlecić sprzątanie biura latem? 

Lipiec i sierpień to miesiące, kiedy nie tylko warto, lecz także należy przeprowadzić generalne porządki w przestrzeni biurowej. Są to miesiące ciepłe, kiedy częściej niż zazwyczaj otwiera się okna i drzwi lokalu, przez które do wnętrza dostają się kurz, zarazki, uliczny pył i inne zanieczyszczenia lotne. Osadzają się one na powierzchni ścian, okien, parapetów, lamp, dywanów, podłóg, mebli i biurowych sprzętów. Dostają się także do nozdrzy, wywołując u pracowników alergie lub infekcje górnych dróg oddechowych. Nawet jeśli używa się klimatyzacji, drobnoustroje i kurz krążą w powietrzu, obniżając wydajność pracy ludzi i maszyn. Dodatkowo wyższa temperatura powietrza przyspiesza rozmnażanie się bakterii i wirusów, które stwarzają ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych zapachów oraz stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników i innych osób przebywających w biurze. 

Na generalne sprzątanie biur warto wykorzystać czas wakacji, kiedy wielu pracowników i klientów przebywa na urlopach, a biura nie są wizytowane tak często jak w innych okresach roku. Można wówczas podjąć zadania kluczowe dla pozbycia się brudu, zarazków i kurzu z biura:

  • mycie drzwi, okien i parapetów,
  • czyszczenie dywanów i podłóg,
  • mycie ścian i ścianek działowych,
  • czyszczenie szaf i szafek (również wewnątrz),
  • mycie i wietrzenie lodówek,
  • mycie lamp, donic, grzejników itp.

Jeśli nie zatrudniasz w swojej firmie osób sprzątających, zawsze możesz zlecić wykonanie powyższych czynności nam. Nasza specjalność to profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie i okolicy. Chętnie pomożemy.

 

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta