Jakie środki czystości sprawdzają się przy sprzątaniu szpitali?

W każdej jednostce szpitalnej obowiązują określone wytyczne odnośnie do dezynfekcji i sprzątania pomieszczeń. Część z nich warunkują przepisy BHP, inne zostały wprowadzone z uwzględnieniem specyfiki danej placówki. W żadnym szpitalu nie można jednak korzystać ze zwykłych, drogeryjnych środków czystości. Preparaty wykorzystywane do higieny powierzchni w budynkach szpitalnych powinny posiadać odpowiednie atesty i wykazywać właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. W placówkach zdrowotnych bowiem nadrzędną rolą sprzątania jest zapobieganie transmisji zakażeń.

Preparaty do sprzątania szpitali 

Profesjonalne preparaty do sprzątania pomieszczeń w ośrodkach medycznych cechują się przede wszystkim właściwościami dezynfekującymi. Chodzi o to, by z czyszczonych powierzchni usunąć nie tylko kurz i brud, lecz także wszystkie znajdujące się na nich mikroorganizmy, prątki chorobowe, drobnoustroje, zarazki. W szpitalach kładzie się szczególny nacisk na odkażanie powierzchni, z którymi mają styczność dłonie pacjentów i pracowników placówki. Do mycia i dezynfekcji klamek, uchwytów, przycisków windy itp. stosuje się zatem najsilniejsze preparaty, usuwające wszystkie zanieczyszczenia biologiczne i chemiczne. Osobnych środków używa się:

  • do mycia podłóg,
  • do mycia i dezynfekcji powierzchni ponadpodłogowych,
  • do czyszczenia i dezynfekcji łazienek i sanitariatów,
  • do czyszczenia przestrzeni kuchennych.

Profesjonalne preparaty do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni szpitalnych to środki bardzo skuteczne i wydajne. Sprzedaje się je w specjalistycznych sklepach z atestowaną chemią gospodarczą. Pakowane są często w sporych rozmiarów pojemniki i występują w formie wydajnych koncentratów. Na rynku dostępne są również ekologiczne wersje profesjonalnych preparatów czyszczących.

Sprzątanie szpitali powinno odbywać się z uwzględnieniem obowiązujących procedur i zasad BHP. Z tego względu zadanie to warto powierzyć profesjonalistom. Dobiorą oni odpowiednie środki czystości, zgodne z normami obowiązującymi w placówkach medycznych, i zadbają o codzienną higienę szpitalnych pomieszczeń.

 

Siedziba firmy

PerfectAnn Spółka z o.o.
ul. Bobrowiecka 9
bud. D1 lokal 204
00-728 Warszawa

Biuro

tel.: +48 884 600 320
e-mail: biuro@perfectann.pl

Poniedziałek - Piątek 8:00-17:00
Sobota 9:00-15:00

Dział sprzedaży i obsługi klienta